id: bv46ad

MURAL JOHN BAILDON

MURAL JOHN BAILDON

20 000 zł z 20 000 zł
100%
zakończona 31.05.2021r
134 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W związku ze zbliżającą się rocznicą 250 urodzin JOHNA BAILDONA - twórcy nowoczesnego przemysłu na Górnym Śląsku - Oddział Zakładowy PTTK "BALDON" wraz z OM NSZZ Solidarność BALIDON i Radą Jednostki Pomocniczej numer 7 Katowice - Załęże, podjął działania mające na celu stworzenie muralu upamiętniającego tą wybitną postać. Powstanie on na ścianie kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Gliwickiej i Bocheńskiego w Katowicach. Jest to nieruchomość w pobliżu HUTY BAILDON – inwestycji życia JOHNA BAILDONA - na którą będzie spoglądał z fasady budynku.

Przedstawione wizualizacje są poglądowe i nie ukazują pełnego projektu, ze względu na na konieczność utrzymania efektu końcowego w tajemnicy. Grafiki nie prezentują finalnej kolorystyki i detali, które mają być niespodzianką dla mieszkańców Górnego Śląska. Efekt końcowy na ścianie :).


JOHN BAILDON był jedną z najwybitniejszych postaci rewolucji przemysłowej na Śląsku. Budowniczym hut i kopalń na terenie Gliwic, Chorzowa i Katowic. Pod jego nadzorem został wzniesiony pierwszy wielki piec opalany koksem na kontynencie europejskim.

Był wizjonerem i wybitnym obywatelem ziemi śląskiej. Całe swoje dorosłe życie pracował na Górnym Śląsku, inwestując tu dorobek życia. Jest to bez wątpienia postać godna upamiętnienia.


Beneficjentem zbiórki będzie Oddział PTTK „Baildon” w KATOwicach. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie prac związanych z powstaniem muralu i działania statutowe. Mural będzie spełniał najwyższe standardy.


Zwracam się z prośba o wsparcie finansowe planowanego przedsięwzięcia.


Czasy niepewne - nie wiadomo gdzie ulokować pieniądze. Proponuję zatem inwestycję w sztukę ulicy, która będzie nam towarzyszyła przez wiele lat. 

Za wpłatę co najmniej 1000 pln - miejsce w elitarnym gronie "Mecenasów Kultury", których nazwiska znajdą się na muralu i tradycyjny uścisk dłoni Prezesa.

Pamiętajmy, że rodzina Baildonów angażowała się nie tylko w rozwój przemysłu, kultury, ale również w postęp nauki i medycy - przekazali między innymi 100 000 marek w złocie na badania nad nowotworami na Uniwersytecie Wrocławskim. Możemy im się trochę odwdzięczyć po latach.


W razie zainteresowania tą inicjatywą zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.


Z góry dziękuję za pomoc i współpracę.


Z turystycznym pozdrowieniem


Wojciech Malinowski

Prezes PTTK BAILDON


www.pttkbaildon.pl

facebook.com/pttkbaildonPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 134

WS
50 zł
WS
Königshütte
50 zł
WS
PTTK BAILDON
100 zł
WS
STAL BAILDON
50 zł
WS
100 zł
WS
Kasyno HUTY BAILDON
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 932 zrzutki

i zebrali

523 456 664 zł

A ty na co dziś zbierasz?