id: c8pbju

Na leczenie i rehabilitację Martusi z Rodzinnego Domu Dziecka

Na leczenie i rehabilitację Martusi z Rodzinnego Domu Dziecka

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
22 653 zł z 50 000 zł
45%
43 dni do końca
103 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Dzieją się cuda..... Tak, Tak Kochani i to między innymi Dzięki Waszemu zaangażowaniu Martusia otrzymała Motywacyjnego Turbodoładowania :):)

  Od kilku dni personel szpitala jest zdumiony niesamowitym postępem w przywracaniu czucia i ruchu nóg :) :)

  ....Martusia każdego dnia pracuje bez wytchnienia, a efekty jej pracy są zdumiewające. Pierwsze próby pionizowania ciała już się odbyły. Wrzucamy najnowszy filmik z rehabilitacji by pokazać Wam jak dojrzewają "owoce" wytężonej pracy Małej- Wielkiej Niezłomnej Dziewczynki!

  Dziękujemy, że Jesteście z Nami!

  #DRUŻYNAMARTUSI

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

....Na tegoroczny dzień dziecka 12 letnia Martusia dzielna wojowniczka, lekkoatletka z sekcji lekkoatletycznej DKS Powiśle Dzierzgoń czekała z niecierpliwością, miał odmienić jej życie i przynieść ulgę w wieloletnim cierpieniu spowodowanym poważną skoliozą, która uniemożliwiała jej pełne zaangażowanie sportowe o jakim zawsze marzyła.

bf99db378b3ea185.jpegv5f2e052f3503e24.jpeg 

 

 Martusia od zawsze w swoim życiu mierzyła się z przekraczaniem własnych granic cierpienia i słabości. We wczesnym dzieciństwie trafiła z braćmi Bartkiem i Mateuszem do naszego, pełnego miłości rodzinnego domu dziecka, w którym otoczona naszą czułością i troską została zarażona sportową pasją. Jako 10 miesięczne niemowlę przeszła bardzo poważną operację serca. Cierpiała na na złożoną, wrodzoną wadę serca tzw. Zespół Fallota, długo walczyliśmy o normalne, pełne uśmiechu dzieciństwo dla Marty, los nie była dla niej łaskawy, a ona pomimo przeszkód zawsze miała w sobie niewinną radość i wielką wolę życia.

 

 i5372a1e4a1c07d2.jpeg

1 czerwca 2021r. w prezencie na dzień dziecka Nasza Kochana Córeczka miała otrzymać nową szansę od losu długo wyczekiwaną operację wykonania korekcji skoliozy. Marta została przyjęta i operowana w jednym z najlepszych szpitali w Polsce...Niestety okazało się, że w trakcie poważnej operacji coś poszło nie tak, po wykonanym zabiegu Marta doznała porażenia czuciowo- ruchowego od klatki piersiowej do kończyn dolnych, zespół lekarzy zdecydował się w trybie natychmiastowym na drugą operację zniesienia korekcji, dzięki której zostało przywrócone czucie w okolicy klatki piersiowej i miednicy. Kolejnego dnia przeprowadzono trzecią operację – odbarczenia kanału kręgowego na szycie deformacji.

 

xe3c7a050809bcbb.jpegDLACZEGO POTRZEBUJEMY WSPARCIA LUDZI DOBREJ WOLI???

.........Niestety po zabiegach uzyskano tylko częściowy powrót funkcji czuciowych.


Martusię czekają kolejne operacje i długotrwała rehabilitacja.Jesteśmy z żoną na zmianę od ponad miesiąca razem z Martą w Szpitalu w Zakopanem oddalonym od naszego domu o 700 KM, nasze życie i naszej małej wspólnoty, w której żyje z nami ośmioro wspaniałych dzieciaków jest wywrócone do góry nogami, wszystko się zatrzymało , wszystko kręci się wokół Martusi, są chwile gdy opadamy z sił fizycznych i psychicznych, wydaje nam się, że nie damy rady, bez Waszego wsparcia finansowego nie jesteśmy wstanie przebrnąć przez kolejne etapy piekielnie trudnej i kosztownej drogi do uzyskania sprawności ......


w83ffc11f6dd2ff1.jpeg 

Czwarta operacja Martusi odbyła się 29 czerwca. Po intensywnej rehabilitacji szpitalnej rozeszły się szwy na kręgosłupie i pojawiła się wielka rana wielkości pięści. Marta się nie poddaje, jest pełna nadziei pomimo wielkiego bólu WALCZY o swoje przyszłe życie. Przed nami miesiące długiej, kosztownej rehabilitacji, konsultacji medycznych, minimum trzykrotnej terapii komórkami macierzystymi....Pragniemy rozpocząć proces rehabilitacji Marty w prywatnej klinice już od sierpnia tego roku.

O kolejnych etapach naszej wspólnej walki będziemy Was na bieżąco informować tutaj na stronie zrzutki dołączając aktualne zdjęcia Marty...

Dla Martusi jesteśmy zrobić wszystko, nasza miłość i oddanie dodaje jej wiele sił w walce z bólem i strachem każdego dnia JEDNAK WIEMY, ŻE BEZ WASZEJ OFIARNOŚCI NIE JESTEŚMY WSTANIE WYWALCZYĆ SPRAWNEGO ŻYCIA DLA NASZEJ KOCHANEJ MARTY.

 

Uprzejmie prosimy o wsparcie i udostępnianie naszej zrzutki....

Z miłością i wdzięcznością, Ania i Mariusz

 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 103

 
Użytkownik niezarejestrowany
6 310,08 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 525 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 493,07 zł
IL
Iwona Lenart
1 000 zł
 
Dane ukryte
700 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
692,80 zł
IP
Iwona Pskiet
500 zł
JS
Jolanta Szewczun
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
MS
Magdalena Szczepankiewicz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 963 zrzutki

i zebrali

523 490 958 zł

A ty na co dziś zbierasz?