id: grfmjv

Leczenie Marty. Pomóż Marcie wrócić do zdrowia po wypadku motocyklowym

Leczenie Marty. Pomóż Marcie wrócić do zdrowia po wypadku motocyklowym

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
142 181 zł z 400 000 zł
35%
54 dni do końca
1222 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

 • Sześć tygodni za nami.....


  Czas mija powoli, a Marta z dnia na dzień staje się coraz silniejsza, wszystko po to, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do zdrowia po wypadku. Wspomniane wcześniej sześć tygodni przyniosło nam wiele dobrego i pozytywnie

  nastawia nas na kolejne tygodnie. s3f979c2cd1d6777.jpeg

  Co się zmieniło... Marta po ok. dwóch tygodniach przy pomocy rehabilitantów i sprzętu medycznego "balkonik wysoki" zaczęła stawiać pierwsze kroki. Również w tym samym czasie pojechaliśmy do szpitala na zabieg usunięcia rurki tracheotomijnej, która była już zbędna i tylko przeszkadzała Marcie, w powrocie do prawidłowego oddychania i mowy. Tego samego dnia zapadła również decyzja o usunięciu cewnika. Marta to silna, dzielna dziewczyna i szybko stara się wrócić do pełnej sprawności. Po trzech tygodniach znów odwiedziliśmy ośrodek placówki NFZ na prywatny zabieg usunięcia rurki PEG, przez którą Marta była żywiona.

   

  Podsumowując cztery tygodnie spędzone w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM... Marta mając po kilka godzin rehabilitacji dziennie, przeszła też dwa zabiegi. Pierwszy spowodował, że mogliśmy po dziesięciu tygodniach usłyszeć pierwsze słowa wypowiadane przez Martę. Drugi był dlatego że Marta zaczęła gryźć i przełykać prawidłowo, lecz z naszą pomocą przy jedzeniu (problem z prawidłowym utrzymaniem noża i widelca).

  r66c7c0d0bc71c78.jpeg

  Ostatnie dwa tygodnie to dalsze zmiany oraz szereg nowych dobrych i złych wiadomości. Zacznijmy od dobrych wiadomości. Na zajęciach terapii funkcjonalnej, Marta z tygodnia na tydzień odzyskuje większą sprawność, świadczyć o tym może chociażby fakt, że Marta chodzi już "sama", przy pomocy drugiej osoby lub przy podporze (o poręcz ręką), oraz stabilizacji operowanej kończyny, kiedy wchodzi i schodzi z 3 piętra w ośrodku. Mowa również zaczyna być lepsza, ponieważ Marta nie mówi już pojedynczych słów, a stara się wypowiedzieć ich kilka, odpowiadając nam na pytania lub sama pyta się o to, co ją interesuje.

   

  Jest też kilka trochę gorszych wiadomości....Podczas wypadku uszkodzeniu uległ słuch. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy przyczyną jest sam wypadek, napięcia przy kręgosłupie lub leczenie farmakologiczne. Po badaniu wiemy, że jest pogorszenie słuchu, mamy jednak ogromną nadzieję że to tylko chwilowe i Marta odzyska słuch.

  Zaobserwowano również że Marta ma ATAKSJĘ - jest to brak równoczesnej koordynacji napięcia mięśni, co objawia się trzęsieniem rąk i brakiem odpowiedniego uchwytu w palcach. Jest to bardzo problematyczne dla osoby posiadającej taką przypadłość. Codziennie pracujemy nad tym by zminimalizować tą niedogodność (brak leku farmakologicznego na Ataksję)

  xfa249e61081b3ee.jpeg

  Nie poddajemy się i z każdym dniem WALCZYMY..... Marta walczy i ćwiczy by wrócić do pełnej sprawności i odzyskać zdrowie, które zostało utracone podczas wypadku. Jednak by móc się dalej rehabilitować potrzebne jest Wasze dalsze wsparcie, które cały czas od was otrzymujemy, za co BARDZO DZIĘUKUJEMY!!!

  UDOSTĘPNIAMY.....WSPIERAMY..... POMAGAMY.....

  Czytaj więcej
 • Witajcie,

  minęło już trochę czasu, więc pora by poinformować Was o postępach jakie Marta poczyniła. Marta w ostatnim tygodniu przebywając jeszcze na oiomie zrobiła ogromny postęp w powrocie do zdrowia. Zaczęła siadać na łóżku podciągając się ręka o poręcz, przy czym ma bardzo dużo siły, potrafi skupić się na czymś co ją zainteresuje, jest wstanie pokazać swoje emocje w danej sytuacji. Widać że Marta nas słyszy i zaczyna rozumieć co się do niej mówi.

  zfa9997441ee58b6.jpegW dniu 11.06.2021 Marta została przetransportowana z oiomu do prywatnego ośrodka rehabilitacyjnego Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM.

  g9a96f4af34cd424.jpegMarta rozpoczęła proces rehabilitacji. W ośrodku jest zaledwie kilka dni, a postęp rehabilitacyjny jest zauważalny. Marta odzyskała świadomość i rozumie co się do niej mówi. Marta była na oddechu własnym przez rurkę tracheostomiczną, teraz oddycha już przez usta i nos. Marta jest karmiona przez PEG, funkcja połykania nie zaniknęła, więc niedługo będzie podjęta próba samodzielnego jedzenia. Współpraca z rehabilitantami przebiega pomyślnie i są zadowoleni z postępów.

  x8b798ee6ecf975a.jpegWasza dalsza pomoc jest bardzo potrzebna, a Marta pokazuje nam że walczy i się nie poddaje, mamy nadzieję że już niedługo wróci do pełnej sprawności. Marta ma ogromne wsparcie u nas wszystkich.


  Krótka relacja zapewne znanych wam osób:

  https://www.instagram.com/p/CQDn7lMjW_O/?utm_medium=share_sheet&fbclid=IwAR2ae8MyZzuZdMwI6xeJnk0KULYMprZar27mUnIfQVeNVrDnm5gywcPji7I


  Krótki filmik specjalnie dla WAS POMAGACZY <3

  https://www.facebook.com/100000376955504/videos/4170881166267741/

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To miała być ostatnia wspólna niedziela, spędzona razem przed moim wyjazdem na czteromiesięczne szkolenie. Uznaliśmy z narzeczoną, że motocyklami pojedziemy na otwarcie sezonu motocyklowego do Częstochowy, który miał miejsce 11.04.2021r. Motocykle to nie tylko nasz środek transportu, ale również wspólne zainteresowanie oraz pasja i to dzięki niej się poznaliśmy, lecz ten dzień zapadnie w pamięci do końca życia.

y79db31591e33ea5.jpeg


Tego feralnego poranka, razem z Martą ulegliśmy wypadkowi motocyklowemu. Mnie los oszczędził (złamania, stłuczenia) niestety Marta, moja narzeczona (studentka Uniwersytetu Łódzkiego) nie miała tyle szczęścia. Z miejsca zdarzenia, w stanie ciężkim z licznymi obrażeniami oraz złamaniami została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, trafiając bezpośrednio na stół operacyjny. Przechodząc szereg niezbędnych badań, okazało się że w głowie powstał krwiak i obrzęk mózgu, górne płaty płuc zbite i do tego liczne złamania. Marta przez dwa tygodnie, przebywała w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem. Po tym czasie nastąpił przełom. Została rozintubowana ponieważ zaczęła oddychać samodzielnie. W chwili obecnej, nadal przebywa na OIOM-ie. Lekarze twierdzą, że z medycznego punktu widzenia złamania goją się dobrze, krwiak wchłania się i nie ma już zagrożenia życia, jednakże powstałe w wyniku wypadku obrażenia są bardzo poważne. W tym momencie Marta ma zachowane czucie głębokie, oraz reakcje na bodźce bólowe, niestety dalej jest osobą, która nie reaguje prawidłowo neurologicznie i nie ma kontaktu logicznego. Przy minimalnej świadomości, jaką Marta posiada,  bardzo ważne jest by  zaczęła natychmiastową rehabilitację.


ue70ae1b8c945330.jpeg


Marta musi trafić do wyspecjalizowanego ośrodka, by mogła wrócić do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej i umysłowej. Niestety ośrodki refundowane przez NFZ są niewydolne, a długie oczekiwanie na przyjęcie jest niekorzystne. W tym przypadku czas jest bardzo ważny, by zacząć rehabilitacje jak najszybciej. Prywatne ośrodki które oferują pomoc w powrocie do pełnej sprawności, po tego typu zdarzeniach niestety są bardzo kosztowne. Miesięczny pobyt w ośrodku to średni koszt 30 tyś. zł. Rehabilitacja może potrwać nawet rok, więc środki jakie są nam potrzebne to w przybliżeniu 400 tyś. zł. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna i sami nie jesteśmy wstanie jej sfinansować, dlatego prosimy Was o POMOC. Mamy nadzieję, że Marta szybko wróci do pełnego zdrowia.


ccafc80cb372637d.jpeg

Osoby, które znają Martę (22lata) studentkę Uniwersytetu Łódzkiego, wiedzą, że to młoda energiczna osoba, która ma przed sobą całe życie. Zawsze ze wszystkimi problemami staraliśmy radzić sobie sami, a Marta była pomocna i otwarta dla innych. Tym razem sama potrzebuje Waszej pomocy, by móc dalej realizować swoje życiowe plany.


Jestem strażakiem w KP PSP w Brzezinach oraz ochotnikiem i zawsze, jeżeli była taka potrzeba pomagałem innym, natomiast teraz ja potrzebuje WASZEJ POMOCY.


Każda złotówka jest ważna. Rodzice Marty i ja jesteśmy Wam wdzięczni za każdą pomoc jaką od Was otrzymujemy, od wsparcia psychicznego, po pomoc z załatwianiem wszystkich formalności. Marta potrzebuje teraz waszego wsparcia finansowego by mogła jak najszybciej trafić do ośrodka i zacząć rehabilitację, by później móc podziękować Wam za wasze dobre serce.


mef357281c4f0797.jpeg


Razem z Rodzicami Marty jesteśmy pełni nadziej, jednak Wasza pomoc jest tutaj bardzo potrzebna. Modlimy się i wiemy że już niedługo Marta wróci do normalnego funkcjonowania. Proszę o udostępnienie zbiórki, aby mogła trafić do jak największej liczby darczyńców, umożliwi to szybszy powrót do zdrowia NASZEJ KOCHANEJ MARTUSI !!!


Bardzo DZIĘKUJĘ, za poświęcony czas na przeczytanie tego krótkiego opisu wydarzenia, jakie miało miejsce w naszym życiu. Wierzymy, że już niedługo razem z Martą, będziemy mogli podziękować Wam za to co dla nas robicie. Wszystkie postępy zdrowotne będę na bieżąco umieszczał na profilu zbiórki .

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1222

MB
ANDRZEJ
100 zł
AF
MOTOQUEENS PŁOCK
4 846 zł
 
Dane ukryte
ukryta
A
Aneta
60 zł
AS
Asia
75 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
PY
ayż
ukryta
GG
Gabriela Górka
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 32

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 951 zrzutek

i zebrali

523 480 127 zł

A ty na co dziś zbierasz?