id: mnsptf

Chata dla Basi!

Chata dla Basi!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
144 965 zł z 700 000 zł
20%
329 dni do końca
1048 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Hej, mam na imię Basia. 12 kwietnia kończę 32 lata. Pomyślałam, że to doskonały czas na to, by jeszcze bardziej rozkręcić moje już i tak dość mocno zakręcone życie. Na co dzień jestem niezależną, a właściwie całkowicie zależną kobietą, która kocha dobrze wyglądać, uwielbia pić małą czarną ☕, lubi wyzwania, spotkania z ludźmi a moje motto życiowe brzmi: „W życiu nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te trudniejsze do zrobienia”. Pewnie zastanawiasz się dlaczego potrzebuję wsparcia, skoro wszystko wygląda tak kolorowo. Już śpieszę z odpowiedzią!


Nie lubię używać tego argumentu jako czołowego. Mało tego, sama o tym często zapominam - od urodzenia poruszam się na wózku. Posadzili mnie na nim lekarze z powodu dwukrotnego błędu. Jednak dzięki swojej determinacji 10 lat temu udało mi się wyprowadzić z domu rodzinnego, skończyć studia w zakresie coachingu i pedagogiki oraz zrealizować wiele szalonych projektów, o których możesz poczytać tutaj, a także tutaj


Jeden z najbardziej szalonych pomysłów jaki udało mi się zrealizować to wyprawa autostopem z Polski do Rzymu. Ta i inne akcje nie byłyby możliwe, gdyby nie ludzie. To właśnie dzięki nim, jestem, poruszam się, żyję. Dosłownie. Żartobliwie o sobie mówię „85% niepełnosprawności, czyli 100% zależności od drugiego człowieka”. W praktyce wygląda to tak: żeby wstać z łóżka, ktoś musi przyjść i mnie z niego podnieść, żeby wykonać podstawowe czynności potrzebuję drugiego człowieka. Jednak ku mojemu zdziwieniu od 10 lat ktoś zawsze jest obok...


zhwa_2YUTVgM6mWHVk1NkbZImt9I8uG6pmg9Jzw1tcABz5oKI1OUYZj1ZDH0u-8TOJyj88TZYCnTVZvg5iMSrOqKwdyM1fwms-TG9M4E9XOtHHlzQZlXjFtC6yjv2Bi819SJXF9l

Ponieważ serio wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko te trudniejsze do zrobienia. Sprawa jest konkretna. POTRZEBUJĘ MIESZKANIA.


Od 3 lat mieszkam w wynajmowanej kawalerce. Wszystko byłoby ekstra, gdyby nie kilka mankamentów. Po pierwsze 20M2 TO ZDECYDOWANIE ZA MAŁO na swobodne piruety wózkiem. Nie da się odpowiednio przystosować łazienki (moi znajomi żartują, że wchodzisz do łazienki szukasz prysznica, a tam cała łazienka jest prysznicem). Te rozwiązania, które udało nam się tu osiągnąć są tymczasowe i bardzo prowizoryczne. Do wielu rzeczy nie jestem w stanie dosięgnąć, bo jestem przysłowiowym „kurduplem”. Przy wejściu do mieszkania wita mnie próg, przez który samodzielnie nie mogę przejechać. Mam małe, a właściwie wielkie marzenie, chciałabym móc samodzielnie skorzystać z toalety w swoim mieszkaniu. Wiem jak to kosmicznie brzmi! Obecnie po prostu się nie da tego zrobić, bo ledwie mieszczę się wózkiem w łazience. Mogłabym tak wymieniać bez końca, ale do rzeczy.


x01de19254c1e526.png


Skąd w ogóle pomysł tej zbiórki? To inicjatywa moich przyjaciół. Wszyscy widzą, że obecna sytuacja mi dość mocno doskwiera, dlatego postanowiliśmy połączyć siły i zawalczyć o to by ją zmienić!


KONKRETY:

⚫️Wynajem obecnego mieszkania wynosi prawie 2 tysiące złotych. Sporo, jak na nieprzystosowane 20m2, prawda? Dodatkowo nie jestem wstanie sama miesięcznie ogarnąć takiej kwoty. Pomagają mi w tym ludzie, bez nich nie byłoby totalnie szans.

⚫️Nie mogę wprowadzać w tym lokalu radykalnych zmian, bo nie jestem właścicielem.

⚫️ Z punktu widzenia prawa jestem osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji. Jedyna pomoc zaoferowana mi przez państwo to zamieszkanie w Domu Pomocy Społecznej, według mnie ten scenariusz to absolutna ostateczność. Na tym etapie chce zrobić wszystko by móc czerpać z życia pełnymi garściami.


👉 Sprawdziliśmy wiele innych opcji: mieszkanie socjalne, dzierżawa lokalu od miasta, kredyt, dofinansowanie, świadczenia itp. Żadna z nich w pełni nie rozwiązuje mojego problemu.


Dlatego ryzykujemy i prosimy Was o 700 000 złotych. Czemu taka zaporowa kwota?

Moje mieszkanie musi się znajdować się w ścisłym centrum Krakowa -  aby mi pomóc musi dojechać do mnie wiele osób z każdej części miasta i okolic (w tygodniu jest u mnie średnio 35 osób). Lokalizacja jest dla mnie również ważna z powodu bezpieczeństwa - w sytuacjach awaryjnych takich jak np. choroba, będę w stanie w szybszy sposób uzyskać potrzebne wsparcie. Niestety obecne ceny mieszkań w Krakowie są dość wysokie (cena za metr kwadratowy w Śródmieściu to koszt około kilkunastu tysięcy złotych), a dodatkowo mieszkanie musi być odpowiednio przystosowane do moich codziennych potrzeb. A to kosztuje. Dość sporo kosztuje.


I choć sytuacja wydaje się trudna, wierzę, że wykonalna. Wierzę, że z Twoją pomocą wszystko się uda!

iaa67106abfce33e.png#wprowadzBaske

#niemabatabedziechataPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1048

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
4 000 zł
 
Dane ukryte
4 000 zł
 
Dane ukryte
2 161,57 zł
 
Dane ukryte
2 048 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 28

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia Basiu, trzymam kciuki za Twoje marzenia! Pozdrowienia od słuchaczki Wstawaków :) Iwona

  200 zł
 • Marek Bejnar

  Tak sobie myślę o nas-tych wszystkich darczyńcach,którzy przez miesiąc z potrzeby serca obdarowali Basię kwotą 140.000 złotych.Gdyby chociaż niektórzy z nas zaplanowali w swoim budżecie kwotę,którą systematycznie wsparliby zrzutkę na chatę dla Basi przez kilka miesięcy.Systematyczne wsparcie stałych darczyńców przez kilka miesięcy dałoby Basi większy komfort w osiąganiu celu niż ciągłe poszukiwanie nowych.Postarajmy się.Utrzymajmy to tempo i zróbmy Basi prezent na Imieniny.Nowa chata Imieniny a choinka w świeżo urządzonym mieszkanku.W obecnym mieszkaniu choinka się nie zmieści a tylko bat. Tak dla choinki!Nie dla bata!! Będzie chata!Nie ma bata! Będzie chata!Ps.Pomyślmy o tym w ten sposób,że dla Basi nowe mieszkanie będzie przedpokojem nieba a dla nas jednym ze szczebli drabiny dobrych uczynków...

 •  
  Użytkownik anonimowy

  powodzenia Basiu

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Basia ja też szukam mieszkania! Baśki muszą się trzymać razem!
  Pozdrawiam Basia

 • PB
  Piotr Bernevki

  Niech Ptaszyna uwolni się z klatki🕊

  100 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

692 596 zrzutek

i zebrali

457 406 295 zł

A ty na co dziś zbierasz?