id: pnvv6y

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

Dom Rekolekcyjny w Łodzi - Mocni w Duchu

1 060 700 zł z 6 350 000 zł
16%
74 dni do końca
1459 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności14

 • Bardzo dobra konferencja o modlitwie w centrum miasta powiedziana 10.09.2021 w naszym sanktuarium obok budynku, który zamierzamy kupić. https://youtu.be/xFzRyGQ46tY?t=2641

  Czytaj więcej
 • 3 września - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Czytaj więcej
 • 18 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Dzisiaj przekroczyliśmy w naszej zbiórce pierwszy milion. Bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Tworzymy dom modlitwy.

  Czytaj więcej
 • 6 sierpnia - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 23 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 12 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 9 lipca - zaktualizowaliśmy Zrzutkę o wpłaty na rachunek bankowy. Bardzo Wam dziękujemy za każdy dar serca.

  Czytaj więcej
 • 22 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 16 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 11 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę.

  Czytaj więcej
 • 8 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność! Mamy już 6%.

  Czytaj więcej
 • 2 czerwca uzupełniliśmy saldo zrzutki o kwoty, które wpłynęły bezpośrednio na nasze konto. Bardzo dziękujemy za Waszą wspaniałomyślność!

  Czytaj więcej
 • Dokumenty potrzebne do zrzutki przeszły już weryfikację. To znaczy, że zrzutka jest legalna i już działa. Można wpłacać. Oficjalny start z promocją w czwartek, 27 maja.

  Czytaj więcej
 • Informacja na temat kamienicy jest tutaj:

  https://www.zus.pl/o-zus/inne-ogloszenia/sprzedaz-i-wynajem-nieruchomosci/-/publisher/details/1/na-sprzedaz-lodz-kamienica-w-centrum-miasta/3963557

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zbieramy na dom rekolekcyjny przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi (kościół jezuitów). Dom będzie pomagał ludziom wzrastać w wierze. Chcemy, aby więcej ludzi spotkało żywego Boga i mogło dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Dom rekolekcyjny będzie czynny przez cały rok. Wszystkich naszych Przyjaciół i ludzi dobrej woli zachęcamy do hojności, aby to dzieło mogło powstać.


Kamienica umiejscowiona jest przy ul. Roosvelta 18 w Łodzi. Jest wystawiona na sprzedaż przez ZUS. Jej cena wynosi 6 350 000 zł. Zebrane pieniądze przeznaczamy na zakup kamienicy i jej generalny remont. Remont wyceniany jest szacunkowo na kwotę 12 000 000 zł i przewiduje się, że będzie trwał ok. dwóch lat. Na remont kamienicy będziemy również występować o różne dotacje samorządowe, rządowe i europejskie, które mogłyby uczestniczyć w kosztach tego projektu.


W kamienicy będzie się mieścić:


Na parterze:

Dom Dziecka, z osobnym wejściem. Taki dom dziecka już prowadzimy w Łodzi w wynajmowanym mieszkaniu. Warunki są tam słabe. Chcemy go przenieść tutaj.

Dom Miłosierdzia, 14 pokoi do prowadzenia terapii przez chrześcijańskich psychoterapeutów oraz do prowadzenie modlitwy uwolnienia. Obecnie prowadzimy taki ośrodek, w którym pracuje siedmiu terapeutów. Potrzebujemy większego lokum, a zapotrzebowanie na psychoterapię w chrześcijańskich ośrodkach stale rośnie.


Na pozostałych trzech kondygnacjach będzie:

Dom Rekolekcyjny – 60 pokoi jednoosobowych, połowa z nich z opcją pokoju małżeńskiego, kaplica, jadalnia, kuchnia, dwa oratoria, dwie sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe Fundacji Mocni w Duchu.


W domu rekolekcyjnym będziemy prowadzili przede wszystkim rekolekcje ignacjańskie, czyli rekolekcje w ciszy wg. metody św. Ignacego z Loyoli. Będą też warsztaty małżeńskie, warsztaty wychodzenia z lęków, kryzysów i braku chęci do życia, warsztaty muzyczne, warsztaty charyzmatyczne, sesje dla liderów i inne sesje tematyczne. 

Wszystkie te formy pomocy człowiekowi Mocni w Duchu już prowadzą w różnych miejscach. Np. przez rekolekcje ignacjańskie, które prowadzimy przechodzi każdego roku ok. tysiąc osób. Nasz własny dom rekolekcyjny umożliwi nam prowadzenie tej działalności w trybie ciągłym. 


Właścicielem kamienicy będzie: Fundacja Mocni w Duchu, ul. Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź. KRS 0000900518.


Bardzo dziękujemy za wszelkie wsparcie.


Mocni w Duchu


W przypadku braku możliwości realizacji celu zrzutki zebrane pieniądze na zrzutka.pl będą przeznaczone na remont i zaadaptowanie pomieszczeń użytkowanych przez Mocni w Duchu na cele formacyjno-ewangelizacyjne oraz wybudowanie studia telewizyjnego dla potrzeb naszej telewizji internetowej na YouTube: https://www.youtube.com/c/MocniwDuchuJezuiciTV1

Dotyczy to pieniędzy zebranych za pośrednictwem zrzutka.pl.

Niektórzy darczyńcy wpłacający bezpośrednio na konto Fundacji moją inne indywidualne ustalenia.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1459

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
7 948,47 zł
 
Dane ukryte
7 000 zł
 
Dane ukryte
4 500 zł
ŁW
Anna i Łukasz Wnukowscy
3 000 zł
UK
Ulrich Kirchner
3 000 zł
 
Dane ukryte
2 800 zł
PF
Piotr Floriańczyk
2 000 zł
BR
Barbara Rubin
2 000 zł
KM
Karolina Masica
2 000 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 37

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Franklina Delano Roosevelta 18, 90-057

Łódź, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

739 971 zrzutek

i zebrali

523 500 726 zł

A ty na co dziś zbierasz?