Aktualności3

 • Minęły 3 tygodnie od wystartowania zrzutki na rozwój projektów Nauka. To Lubię i dziś chciałbym się podzielić pierwszymi efektami prac oraz pokazać, co udało się stworzyć dzięki Waszemu wsparciu.


  #1 Pierwszy materiał to fact-checkingowy film na temat sadzenia lasów. W podlinkowanym poniżej video staram się odpowiedzieć na pytanie, czy sadzenie drzew pomogłoby zatrzymać postępujące zmiany klimatyczne?


  POD TYM LINKIEM ZNAJDZIESZ FILM NA TEN TEMAT


  #2 Wczoraj miał swoją premierę naukowy raport fact-checkingowy dotyczący skuteczności maseczek w kontekście walki z pandemią koronawirusa. Fundacja przygotowała raport w formie dokumentu pdf oraz film na kanał YouTube Nauka. To Lubię


  PRZEJDŹ DO FILMU


  ZOBACZ DOKUMENT PDF


  PRZECZYTAJ WPIS NA BLOGU


  Za każde wsparcie dziękuję i obiecuję jeszcze więcej ciekawych materiałów!

  Czytaj więcej
 • Wszystkich, którzy wsparli rozwój Nauka. To Lubię, zapraszam do zapisu na specjalną listę mailingową. Za pomocą tego newslettera będę na bieżąco wysyłał Wam wiadomości na temat działań fundacji, które wsparliście poprzez zrzutkę.


  TUTAJ ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

  r8872da533a5624d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Drodzy,

  „Nauka. To Lubię” – zarówno portal, jak i kanał oraz fanpage szybko się rozwijają. To Wasza zasługa!

  Właśnie przekroczyliśmy pół miliona subskrypcji na YouTube‼️

  Ogromnie Wam dziękuję za to, że jesteście i za to, że mogę liczyć na Wasze zaufanie!

  Przed nami wiele ciekawych projektów, filmów, tekstów. Wszystko dzięki Wam i dla Was!

  Czy dosięgniemy miliona subskrypcji? 😉 Czas pokaże, a dziś dziękuję za to, że jesteście ze mną.

  Tomasz Rożek

  ted37ac402315b19.png

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

e8299d4cbdc24f33.pngNauka to Lubię ma już 8 lat. Dzisiaj to już nie tylko video blog, który właśnie przekroczył liczbę pół miliona subskrypcji, ale także podcast, kanał naukowy dla dzieci i strona www. To wszystko dla Was i dzięki Wam. I mam nadzieję, że to dopiero początek. Sam jednak nie jestem w stanie rozwijać środowiska Nauka. To Lubię, dlatego chcę was poprosić o pomoc. 

 

Moje działania znajdziesz pod tymi linkami:

 

Blog Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię

Kanał na YouTube Nauka. To Lubię Junior

Podcast Nauka. To Lubię

 

CEL ZRZUTKI

 

Dzięki Waszemu wsparciu chciałbym stworzyć naukowy serwis fact-checkingowy. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji. Chciałbym stworzyć miejsce, w którym będzie można weryfikować naukowe fakty.

 

Dla najmłodszych chciałbym robić ciekawe, rozwijające serie video. Mam nadzieję, że uda nam się zebrać środki, by były wizualnie piękne i animowane.


Zobacz jeden z moich filmów na kanał Nauka. To Lubię Junior:

 


Rodzicom i nauczycielom chciałbym dostarczać więcej interesujących materiałów, nie tylko w formie video, ale także w formie np. poradników.


Ponadto za część kwoty, którą wpłacicie na konto zrzutki chcę stworzyć fundusz grantowy dla młodych i zdolnych uczniów. Zależy mi na wspieraniu czasami szalonych, ale moim zdaniem wartościowych projektów naukowych. Spotykam wielu młodych ludzi, którzy mają ogromny potencjał, uważam, że nie możemy pozwolić na to, żeby się marnował. W przeszłości wspierałem różne inicjatywy – jak chociażby ostatnio budowę uczniowskiego „satelity”  – ale chcę by Fundacja Nauka. To Lubię zajmowała się tym regularnie.

 

Osoby, które zdecydują się na stałe wspieranie fundacji zaproszę do rady, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować!


POMÓŻ MI ZREALIZOWAĆ TEN CEL

 

Naukę popularyzuję od lat. Sprawdzam fakty, mówię o nich w sposób zrozumiały, chcę byście byli na bieżąco z tym, co dzieje się w nauce. Uważam, że to ważne i dla osób dorosłych i dla dzieci. W rozwoju Nauka. To Lubię dotarłem jednak do ściany. Bez finansowego wsparcia nie jestem w stanie robić więcej. Czas mamy szczególny, dla wielu bardzo trudny. Ostatnie miesiące szczególnie wyraźnie pokazały, jak ważne są wiarygodne źródła informacji, jak ważne jest wspieranie rodziców i szkoły w edukacji dzieci. Dlatego właśnie TERAZ was proszę o finansowe wsparcie. Za każdą, nawet najmniejszą kwotę z całego serca dziękuję. 


Zachęcam do wpłaty cyklicznej, ale nie narzucam żadnych progów. Wspierasz tyle, ile możesz. Bez względu na kwotę, Mecenasów Nauka. To Lubię zapraszam do zamkniętej grupy, w której będziemy:


- regularnie spotykać się w formule online;

- dyskutować o tematach odcinków;

- decydować o przyznawaniu grantów;

- ustalać daty i miejsca spotkań stacjonarnych (po pandemii).


DOŁĄCZ DO GRUPY MECENASÓW NAUKA. TO LUBIĘ

e1fedccfe53be5ec.jpeg

Dlaczego wsparcie cykliczne jest tak ważne?

Będę regularne spotykał się (w formule on-line) z osobami wpłacającymi cyklicznie
Będziemy umawiać się na spotkania stacjonarne (po pandemii)
Na spcecjalnej grupie społeczności Nauka. To Lubię będziemy dyskutować o tematach odcinków filmów na kanale NTL
Wybierając cykliczne wsparcie zasiądziesz w specjalnej radzie, która będzie współdecydowała, które naukowe projekty warto sfinansować
Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 480

AK
Andrzej Kaczor
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
440 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MP
Michał Piecko
300 zł
MW
300 zł
MP
Marcin Pieczka
300 zł
SK
300 zł
KS
Karol Sotomski
250 zł
MW
Maciej Widomski
230 zł
Zobacz więcej

Komentarze 40

 
2500 znaków
 • KS
  Kacper Szylińczuk

  Jestem pełen wdzięczności i podziwu dla wykonywanej przez was pracy na rzecz rozpowszechniania nauki

  20 zł
 • RK
  Robert Kujawski

  Za promowanie rzetelnego podejścia do mitów życia codziennego i ich obalanie. Za stworzenie dobrego i bardzo potrzebnego nowego nurtu w polskim internecie.

  20 zł
 • Celina Sitek

  Trzymam kciuki za rozwój i realizację z świetnego pomysłu naukowego z dotarciem do młodszych odbiorców. Dorzucam cegiełkę od siebię :)

  70 zł
 • Piotr Kaczorek

  Za uczciwe filmy i profesjonalne podejście do poruszanych tematów. Bez komerchy czy lewych opinii.

 • Przemysław Pilaszek

  fast-checking. To proszę mi z NAUKOWEGO punktu widzenia wytłumaczyć to co widzę na mistrzostwach świata w snookerze. Wstęp na trybuny mają ludzie zaszczepieni. Super. Ale ale - muszą mieć również aktualny test na Covid-19. To jak szczepienia nie działają? Te super-sprawdzone technologie to pic. Idźmy dalej - musisz na trybunach siedzieć w maseczce. No ale jak to szczepienie i test nie wystarcza? To testy też nie są miarodajne? Oj jo joj... To niestety nie koniec. Trzeba jeszcze zachowywać dystans - tylko część miejsc na widowni jest zajęta. To jak, te maseczki nic nie dają? I w ogóle szczepienia, testy i maseczki to jeden wielki pic? Bo o tym to wszystko świadczy. I wisienka na torcie - zawodnicy nie mogą sobie nawet podać ręki ani strzelić żółwika - tylko trącić łokciem. Powiem tak: zabobony wieków średnich to pikuś przy tym co się dzieje. Gdyby to był film Dalego i Bunuela - po prostu bym się pośmiał. Ale to nasza rzeczywistość, którą Pan kształtuje swoim "fast-checkingiem" ! Kiedy wypowie się Pan w niniejszym temacie, może Pan liczyć na mój mecenat.

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.