id: u8vhzn

Studnia głębinowa w Mali

Studnia głębinowa w Mali

9 150 zł z 65 000 zł
14%
zakończona 01.01.2021r
39 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Nazywam się Seydou Guindo.

Mieszkam w Mali, w wiosce Sogou-Dourkoum.

https://goo.gl/maps/HpU3iRVPAwH2

Jestem Dogonem.

Na zdjęciu jestem z szefem wioski

u8vhzn-09c9aef4.png

Dogoni to lud pracowity, zamieszkuje pas ziemi wzdłuż wysokiej skarpy zwanej uskokiem Bandiagara .Skarpa służyła przez pokolenia za schronienie przed najeźdźcami Nadal kultywujemy tradycje i pamiętamy o wierzeniach przodków oraz o wiedzy , która zgromadzili.

u8vhzn-ebac8936.png

Według mitologii Dogonów, na Ziemi pojawił się potężny bóg Nommo, który przybył z nieba na swoim fantastycznym statku i stworzył ludzi na swoje podobieństwo.Dla naszej cywilizacji mitologia Dogonów oraz obrzędy związane z gwiazdą Syrusza A i B zaistniała dopiero w latach dwudziestych dzięki francuskiemu etnologowi Marcelowi Griaule`a , który został wprowadzony na najwyższy krąg ich tajemnic i ich kosmologii.Więcej w linku poniżej

https://youtu.be/2ZHkbE4zK_g


u8vhzn-f3d8df.png

Rzeczywistość nie pozwala nam zbyt często patrzeć na Syriusza , chcemy jak inni ludzie żyć bez niekończących się myśli , czy będziemy mieli zabezpieczenie w żywność w dniu jutrzejszym , a ta troska wiąze się z naszymi zbiorami i wodą. Razem z rodziną uprawiam male poletko wydarte pustyni.Susza ,która nas nawiedza nie pozwala wiązać koniec z końcem .Brak wody jest bardzo uciążliwy.

u8vhzn-c99edd03.png

Dlatego nawiązałem kontakt z firmą JAGITI-FILE z siedzibą w Sevare .W imieniu szefa wioski podpisałem list intencyjny,który w przypadku zgromadzenia odpowiednich funduszy pozwoli na wybudowanie studni.

u8vhzn-0aca2bc4.png

u8vhzn-70f72b54.png

Na początek potrzeba 1800 euro , żeby uruchomić rozpoznanie geologiczne oraz określić optymalną lokalizacje i głębokość studni.Zebrane i wpłacenie połowy wymaganej sumy umożliwi rozpoczęcie wiercenia i budowę ujęcia.Całkowity koszt tej inwestycji to 15 000 euro .

Studnia byłaby naszym rajem , ponieważ uniezależnilibyśmy się od długotrwałych okresów suszy, .Woda jest darem , pozwoliłaby nam poprawić nasze życie codzienne ,będziemy wydajniejsi i niezależni od zmian klimatu , zwłaszcza ocieplenia ,które nas tak bardzo dotyka.Studnia pozwoli na zapomnienie o noszeniu plastikowych pojemników z wodą do naszych zabudowań i poletek często oddalonych o kilka kilometrów od naturalnego źródła wody.

u8vhzn-c0daf995.png

Oto potwierdzenie wpłaty 1800 euro.Firma uruchamia rozpoznanie geologiczne.Teraz główny cel to zebrać połowę sumy i wtedy rozpoczyna się budowa studni.Seydou oraz społeczność wioski bardzo dziękują za te pierwsze sygnały wsparcia i czekają cierpliwie na kolejne datki

u8vhzn-bc53f9dd.png

u8vhzn-a1de364f.png

Seydou Guindo

tel +223 751 283 62

mail [email protected]

Ja ,Waldemar Laskowski jestem organizatorem zbiórki.Znam Seydou od dziesięciu lat,, często kontaktujemy się i po licznych mailach zacząłem szukać środki do wydrążenia studni. Nawiązałem kontakt z PAH , która buduje studnie w Somalii i Sudanem .W Mali nie mają misji i nie znalazłem żadnej organizacji która pomogłaby zbudować studnię. Dlatego prośba o każdy datek , żeby Dogoni , bardzo ciekawe plemię dalej mieszkali w szczęściu u siebie

Waldemar Laskowski

[email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 39

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 945 zrzutek

i zebrali

523 475 254 zł

A ty na co dziś zbierasz?